خیلی فکر کردم در مورد ازدواج و اینکه چه چیزی میتونه من رو مطمئن کنه از طرف مقابلم که واقعا خانواده اش میخوان دخترش زندگی کنه و اینکه چقدر مذهبی هستن و اینکه چقدر عنصر تفکر توی خانواده مهم تلقی میشه .

و اینکه اصن چنان که می نماین هستن؟؟!

پس از سال ها جستجو و پرسش به این رسیدم . اگه میخوای کسی رو بشناسی ببین چقدر مهریه اش هست؟؟! ببین واقعا خانواده اش چی میگه؟؟! 

چرا اینقدر امار طلاق توی  خانواده های مذهبی زیاد شده؟!

خب معلومه چون مذهبی نیستن چون فرهنگ از مذهب مهم تره . چون فرهنگ غلط مذهب ادمای این کشور شده چون فرهنگ غلط و برداشت نامناسب از اسلام و اون چه من دلم میخواست شده اسلام   نه اینکه من برم دنبال اسلام . ادما به اسلام گفتن بیاد دنبالشون .

اصالت رو با تعداد زیاد سکه نمیشه نشون داد . چقدر دخترا بودن که رفتم خواستگاری و همون اول بخاطر سکه ردشون کردم. سکه یه کلمه سه حرفی هست ولی توش یه عالم نشونه و حرفا هست . حتی میتونم برات از عدد سکه بگم اون زندگی چطوری داره میگذره . 

شاید به خاطر همین بود که رسول گفت . بهترین ازدواج اونی ست که مهریه اش کم باشه 

به من میگن .خب یه عددی رو عند الاستطاعه میکنی . بعدم نمیدی و اونم نمیخواد همینجوری   میگم این حدیث رو شنیدی که میگه

کسی که مهریه‌ای (برای زن قرار دهد) و قصدش این باشد که به او ندهد او همانند است. (فروع کافی، ج. ۵، ص، ۳۸۳.)

بعد میگم عند الاستطاعه ینی چی؟؟ ینی من میگم اگر استطاعت داشتم میدم ولی هیچ وقت قصد ندارم به این استطاعت برسم . یا شایدم نمیرسم . پس ینی قصدم تلویحا این میشه که به او ندم   پس تلویحا شدم رفت . 

.

.

.

بالاخره یکی پیدا میشه بفهمه چقدر زشت هست که قدر و منزلت ش رو دارن با سکه معامله میکنن  اون وقت وسط جلسه بله برون بلند میشه میگه . من ارزشم انداز هیچ تعداد سکه نیست لطفا منو معامله نکنید. بخدا زشته . بخدا زشته منزلت یه دختر رو با سکه نشون میدن . مطمئنم بعدا این قاعده عوض میشه . اما مطمئنم اقای ای یه چیزی میفهمیده که میگه نظرم 14 تاست . 

نه اینکه بگه 14 عددی باشه . این یه کد هست که احمقا که تیشه به ریشه اسلام میزنید بفهمید که دخترتون رو با سکه ارزشش رو نشون ندین . 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها